УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Велике будівництво 2021 у Запорізькій області

Велике будівництво 2021 у Запорізькій області

  • завершити будівництво першого проїзду вантового мосту через річку Дніпро у Запоріжжі планується до 30-річчя Незалежності України 

  • будівництво низової частини балкового мосту через річку Дніпро у Запоріжжі буде завершено у 2021 році

  • у цьому році в області оновимо та побудуємо  263,2 кілометра доріг державного значення

 

Мости через р. Дніпро у Запоріжжі 

▪ балковий міст 

Сьогодні завершився перший етап насування прогонової будови низової частини балкового мосту протяжністю 67,4 м. Після цього продовжаться роботи зі збирання та монтажу наступних секцій і блоків. Металоконструкції завезені на будівельний майданчик вже у повному обсязі.

“Роботи на мостах тривають у режимі 24/7 без вихідних. Це дозволяє не лише рухатися у рамках графіку - але й випереджати його. Є складна ситуація з греблею - якщо проїзд нею перекриють, мости Преображенського не витримають потенційного навантаження. Тому для нас важливо витримувати визначений на старті дедлайн. Увесь комплекс балкового мосту буде завершено вже цього року” - розповідає Голова Укравтодору Олександр Кубраков. 

Нагадаємо, що у грудні 2020 року ми відкрили рух верховою частиною балкового мосту, тим самим забезпечивши транспортне сполучення з Хортицького району на острів Хортиця. Рух на Хортицю проходить через новий балковий міст, а рух з Хортиці – мостом Преображенського.

 

▪ вантовий міст 

На споруді №10 продовжується влаштування буронабивних паль тимчасової опори ВО-3. Всього необхідно добурити та забетонувати 3 палі. Паралельно тут проводяться роботи з монтажу секції прогонової будови в прогоні 6-7 - з необхідних 8 балок мостобудівники зібрали вже 6. Також мостобудівники продовжують накопичення металоконструкцій прогонової будови на спорудах №3, №9, №10, №16.

Завершити будівництво першого проїзду вантового мосту через річку Дніпро у Запоріжжі планується до 30-річчя Незалежності України. 

Дорожні плани на 2021 рік - відремонтувати 263,2 км доріг державного значення

▪ Завершимо оновлення Н-23 Кропивницький - Кривий Ріг - Запоріжжя 

Наразі вже відфрезеровано 10 км дороги - повну протяжність дороги в межах Запорізької області. З них на майже 8 км вже влаштовано вирівнюючий шар дорожнього покриття.

▪ Оновимо 20 км дороги М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта.

Будуть проведені роботи з регенерації дорожнього покриття, влаштування вирівнюю чого та верхнього шарів, а також украплення узбіччя.  У планах  також  будівництво обходу м. Мелітополь від автомобільної дороги М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта до дороги М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м. Таганрог). Це понад 5 км нової дороги.

“Запорізька область — серед лідерів з ремонту доріг у 2021 році. У наших планах будівництво 5 км нової дороги, капітальний ремонт 62,77 км, поточний середній ремонт 195,4 км, а також реконструкція 7 штучних споруд. Цього року ми завершуємо оновлювати основну мережу доріг державного значення, і розпочинаємо активне оновлення територіальних доріг”, - розповів голова Укравтодору Олександр Кубраков

Зокрема буде оновлено наступні територіальні маршрути:

▪ Т-04-01 Дніпро - Васильківка - Покровське - Гуляйполе - Пологи – Мелітополь - 62,4 км  

▪ Т-08-20 Якимівка – Кирилівка - 41,5 км

▪ Т-04-08 Павлоград - Васильківка - Новомиколаївка - Оріхів – Токмак - 29,5 км.

Усього у 2021 році у рамках президентської програми “Велике будівництво” планується оновити та побудувати 263,2 км доріг державного значення у Запорізькій області.