Служба автомобільних доріг
у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » Із Києва — до Карпат — через Дністер

Із Києва — до Карпат — через Дністер

Дорога Р-24 «Татарів — Кам'янець-Подільський» найоптимальніше з’єднує столицю України та центральні області із Карпатами. Частина цієї автомагістралі проходить Івано-Франківщиною, від моста в Устечку через Дністер, що розділяє область із Тернопільщиною, а далі — Городенківським районом. Тож враження від Прикарпаття починається від споглядання красот Дністра, його крутих берегів і мальовничих краєвидів Дністровського каньйону та просторих ланів Покуття у підніжжі високогір'я Карпат.

На замовлення Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській області дорожньо-експлуатаційна компанія ТОВ «ПБС» продовжила розпочатий торік ремонт дороги у напрямку від Семаківців до моста через Дністер, на ділянці довжиною 7,5 км. Основу розширили, методом холодного ресайклінгу регенерували й зміцнили. Це означає, що старе покриття подрібнили фрезою, змішали з новими матеріалами й утрамбували. А вже зверху для вирівнювання проклали нижній шар асфальтобетону. Для кращого зчеплення основу змочували. Два дорожні комплекси працювали цілодобово. Роботи проведені якісно. Згідно угоди, фірма-підрядник усуває недоліки впродовж десятирічного гарантійного терміну. Вибоїни, що утворилися після зими на ділянці дороги Р-24, «ПБС» ліквідувала власним коштом. А зверху ще буде фінішний шар щебенево-мастикового асфальтобетону. Зліва перед самим мостом облаштують майданчик для вагового контролю. Основу для нього вже підготували. Днями на цій дорозі провели розмітку.

Цим автомобільним мостом через Дністер та ділянкою дороги Р-24 опікується Городенківська ДЕД ДП «Івано-Франківський облавтодор», проводить експлуатаційне утримання. Автодорожники дбають про безпеку руху й стежать за тим, аби оперативно ліквідувати ямкову аварійність, доглядають узбіччя. Дорогою можна зупинитися в затишному місці, щоб перепочити, напитися джерельної води та помолитися перед статуєю Богородиці про щасливу подорож.